Pravda či klamstvo

Pravda či klamstvo

Čo je pravda a, čo klamstvo vieme to ešte vôbec rozoznať? Chceme vedieť pravdu? Alebo nám klamstvá lepšie vyhovujú. Zvykli sme si na ne tak, že bez nich už nedokážeme fungovať? Poďme na počiatok, ako sa klamstvo dostalo do nášho života. Klamstvom sme oboznámený už v prenatálnom období, keď matka dieťaťu sľubuje, čo všetko pre neho urobí a po narodení už sú iné starosti a povinnosti, sľuby vyprchávajú. Pokračujeme v detstve, kde klamstvo od rodičov je úplne prirodzené zastreté často pocitom ochrany dieťaťa. Používame klamstvo aj ako výchovný prostriedok na zvládnutie príliš aktívneho dieťaťa. Deti sa v súčastnosti rodia príliš vyspelé a už v útlom veku vedia rozoznať klamstvá rodičov a postupne im prestávajú veriť. Začínajú považovať klamstvo za súčasť života, za spôsob prejavu. Objavujú výhody klamstva a čím viac sa do klamania ponoria, tým menej si ho už uvedomujú. Stáva sa súčasťou ich osobnosti a začínajú klamať aj sami seba. Klamanie sa hlboko vrylo do podvedomia vyžarujeme ho v našich energiách je zastúpené v aure. Pravidlo, čo vyžaruje do svojho okolia to do svojho života priťahujeme. Priťahujeme ďalších podobných ľudí, pre ktorých je klamstvo prirodzené ako dýchanie. Poznáme veľa druhov klamstiev, ale aj dôvodov prečo nepovedať pravdu. Poviete si prečo nie? Má to svoje výhody, ale uvažovali ste niekedy o nevýhodách takéhoto života?

Ľahko uveríme a podľahneme klamstvu iného človeka, lepšieho klamára. Klamstvo je všade, lebo nám to vyhovuje a tým sa stávame manipulátormi a manipulovaní. Človek, ktorý hovorí čistú pravdu je pre takéhoto človeka práve neúprimný človek – klamár a nebude mu veriť. Človek, ktorý pravidelne klame nemá odvahu ani silu postaviť sa inému klamárovi. Vo voľbách si zvolí politika – výborného klamára, ktorého bude obhajovať. Je ľahostajný voči životnému prostrediu, lebo počúva klamstvá, že všetko je v poriadku, všetko sa dá spraviť. Nie je ochotný prijať pravdu od vedcov, ktorí tvrdia opak. Celý život je často len veľká hra, pretvárka a sebaklam. Nasadzovaním masky sebaklamu trpí duša ako aj telo. Problémy sa často neriešia, nikto im nedokáže pomôcť, nevedia komu veriť a komu nie. Problémy sa potláčajú alkoholom, drogami, liekmi, ktorých spotreba výrazne narastá. Prestávame počúvať varovné signály tela, ktoré nás dopredu varujú, že sme na zlej ceste. Drobné ochorenia sa hneď potláčajú liekmi. Neriešené problémy sa na kumulujú do vážnych zdravotných problémov, ako je rakovina, leukémia, autoimúnne ochorenia a pod. Človek nie je úprimný sám voči sebe, nevie prísť sám na to, kde robí chyby. Prečo nie je šťastný, prečo sa mu život rúca, stráca pôdu pod nohami. Každý z nás robí chyby tak si ich priznajme, a to bez sebaklamu. Ten kto hľadá cestu, vždy ju nájde. Musí len chcieť zmenu a veriť, že to dokáže.

Človek, ktorý hovorí len čistú pravdu má problém s ostatnými ľuďmi, ktorí ho nechápu, považujú za čudáka, často býva osamelý. Rozumie si len s ľuďmi rovnakej povahy a rovnakého zmyšliania. A sme pri otázke klamstvo či pravda? Čo je pre nás život lepšie? S pravdou sa ťažko žije a s klamstvom život nemá zmysel. Klamstvo je súčasťou nášho života či chceme alebo nie. Je všade prítomné a my sa potrebujeme prispôsobiť a nie mu podľahnúť. Používame milosrdné klamstvo – všetko bude dobré, ochranné, spoločenské, pracovné, aby šéf bol spokojný. Najdôležitejšie je, aby sme boli úprimní sami k sebe, ale veľa ľudí to už nedokáže. Preto náš svet vyzerá, tak, ako vyzerá a my sa zmôžeme len na komentár. V politike nemáme koho voliť. Úprimného a poctivého politika nájsť je nemožné. Volíme si medzi väčším alebo menším zlom. Dosť smutné. Pravda je taká, že vláda len odzrkadľuje povahu národa. Zmeny môžu nastať ak sa zmení povaha národa. Ľudia začnú byť k sebe viacej úprimný a budú vedieť, čo je pre nich to správne. A, preto dosť bolo klamstiev, strachu, obáv, neistoty, mi si tvoríme náš svet a buď budeme v úzadí a žiť v klamstve, že raz bude dobre alebo začneme žiť dobre teraz a nebudeme sa len nečinne prizerať kam spejeme a vyhovárať sa na to, ako sa to nedá. A pokiaľ to človek nevidí tak len, preto, že je v tom až príliš hlboko ponorený a stratil nadhľad.

Duchovní ľudia, ktorí pracujú s energiami, majú schopnosti a zbavili sa strachu vedia v tom účinne pomôcť. Stačí každý deň meditovať päť až desať minút a vytvárať šťasnejší a krajší život. Predstaviť si, ako v tom lepšom živote žijú a veriť, ako sa postupne stáva realitou ich života. Prvé zmeny sa dostavia už po troch týždňoch pravidelnej meditácii. Sme tvorcovia, využime našu energiu pre krajšiu a šťastnejšiu budúcnosť našich detí. Dajme šancu našim deťom potomkom, aby dokázali žiť na tejto planéte dýchať čistý vzduch, piť nezávadnú vodu, aby vedeli akú chuť majú prírodné potraviny. A to, že sloboda slova znamená povedať to, čo si skutočne myslíme a nie to, čo nám dovolia povedať. Všetko sa raz skončí aj náš pobyt na zemi, a preto hlaďme, aby sme za sebou zanechali život a nie spúšť.

Július a Vladimíra Lotoscentrum a Lotosmineraly

Pravda či klamstvo

Komentáre

O nás

Sme ľudia zaoberajúci sa duchovnou činnosťou, prácou s energiami, spoznávaniu zemských ako aj vesmírnych zákonitostí.

V roku 2007 sme založili Lotoscentrum, v ktorom sa venujeme poradenstvu, kontaktom s anjelskými bytosťami, bytosťami astrálneho sveta, očisťovaniu, spriechodňovaniu energií, liečeniu, diagnostike.

Svoj život sme zasvätili predovšetkým učeniu, odovzdávaniu duchovného poznania od základov až po vysoké duchovné poznanie.

Najnovšie články

Sledujte nás

Kontaktujte nás

Radi zodpovieme vaše prípadné otázky.