Detoxikácia organizmu

detox

Fyzické ako aj psychické očisťovanie má byť pravidelnou súčasťou nášho života. Na to, aby organizmus správne pracoval, je potrebná pravidelná detoxikácia, očisťovanie, s ktorou je potrebné začať min. po 35. veku života. Po tomto období sa už viacej začínajú prejavovať usadené škodlivé látky v organizme. Skôr ich prejav až tak nepociťujeme, neuvedomujeme si. Veľa to záleží na celkovom metabolizme organizmu, psychickej odolnosti, myšlienkových pochodoch.

Nespoliehať sa na to, že užívam psílium, chlorelu alebo iné preparáty s tým, že to stačí a už nič iné nemusím pre svoje telo urobiť. Doplnky výživy sú len podporné prostriedky k celkovej detoxikácii organizmu. Po ich užívaní sa zlepší celkový zdravotný stav, ale len krátkodobo, maximálne v trvaní pár týždňov. Pozor, organizmus si vie rýchlo navyknúť na pravidelné užívanie a po čase prestane byť doplnok výživy účinný. Je dobré tieto prostriedky striedať. Detoxikácia doplnkami výživy pri psychických problémoch bude len krátkodobá a málo účinná. Psychická energia je silnejšia a má výrazný vplyv na naše fyzické telo. To čo zažívame, čo si myslíme, aké máme emócie je omnoho dôležitejšie ako to, že sa občas zabúdame starať o svoje telo. Ale všetko so všetkým súvisí, nemožno sa spoliehať len na jednu oblasť. Starostlivosť má byť komplexná. To, ako nám bude pracovať organizmus, či budeme zdraví, je len v našich rukách. Surová strava, špeciálna diéta alebo hladovka samé o sebe neriešia zdravotné problémy, ale očisťujú organizmus a ten má viac energie na to, aby sa zbavil rôznych ochorení. Inak povedané, mnoho ochorení vzniká zanesením organizmu škodlivými látkami.

Veľa zdravotných problémov vzniká nedokonalým trávením. Nekvalitnými potravinami, škodlivými látkami v potravinách. Z psychického hľadiska za to môže stres, napätie, strach, tlak zodpovednosti a pod. Tráviace problémy vznikajú aj tým, že si ľudia zvykli na konzumáciu výrobkov z bielej múky. Biela múka zaťažuje celý tráviaci systém a odporúčame sa jej radšej vyhnúť a nahradiť ju celozrnnou múkou, ktorá má lepší dopad na zdravie ľudí. Problém je výrobky z celozrnnej múky zakúpiť. Keď ich aj náhodou v obchode dostaneme, nedajú sa väčšinou zjesť. Povieme si: „Nikdy viac.“ Ak chceme jesť chutný celozrnný chlieb, je potrebné si zakúpiť domácu pekárničku a upiecť si ho. Chlieb obsahuje kvasnice, a preto ho jeme až na druhý deň po upečení. Test ako jednoducho rozoznať celozrnný chlieb od toho prifarbeného: pokiaľ chlieb stlačíme ako špongiu a vráti sa naspäť do pôvodného stavu, určite nie je celozrnný.

detox

Dôležité je počúvať svoje vlastné telo. To nám najlepšie napovie, čo je správne, čo jesť, čoho sa radšej vyvarovať, čo s čím kombinovať. Každý človek je v tomto smere individuálny.Preto pôsobia aj protichodné stravovacie návody. Každý človek je iný, každému niečo iné vyhovuje, má iné predpoklady, fyzické, psychické alebo mentálne. Dôležitá je kombinácia potravín. Pokiaľ ich prekombinujeme, stanú sa aj zdravé potraviny ťažko stráviteľné a využiteľné pre telo. Základom je jednoduchosť, jednoduché kombinácie ako aj úprava. Pri tepelnej úprave uprednostňovať dusenie.

Detoxikáciu dokážeme posilniť športovou činnosťou, turistikou, prechádzkami po lese a pod. Výborné je plávanie alebo skákanie na trampolíne. Účinne rozprúdi a čistí lymfatický systém, detoxikuje organizmus. Účinne pomáhajú zábaly s bylinkami, bahenné zábaly, sauna, parný kúpeľ, dýchacie cvičenia, masáže.

Máme na výber veľa možností ako očistiť, detoxikovať organizmus. Je na nás vybrať si tú, ktorá nám bude najlepšie vyhovovať a zároveň splní to, čo očakávame. Z našich skúseností je najlepšia sedemdňová hladovka, kde nič nejeme, len prijímame tekutiny. Hladovka sa nedá ničím iným dokonale nahradiť. Má svoje nezastupiteľné miesto.

Usádzanie škodlivých látok v organizme

Škodlivé a odpadové látky sa postupne usádzajú, skladujú v organizme do doby, kedy je možné ich z neho vylúčiť. Zdravý a mladý človek s tým nemá väčšinou problém. To čo príjme, dokáže aj vylúčiť z tela von. Problémy nastávajú vekom, slabou fyzickou aktivitou, nezdravým stravovaním, pravidelným užívaním liekov. A najväčším problémom sú naše emócie, pocity, myšlienky, psychika. Problémy začínajú v žalúdku, a to nedokonalým spracovaním potravy a v črevách sa to len zhoršuje. Krvou, lymfou, obličkami a kožou sa škodlivé látky transportujú z tela von. Ak je spomalený metabolizmus alebo je organizmus oslabený, tak sa začnú škodlivé látky usádzať v tele. Ich sklad je predovšetkým v pečeni. Ak nestíha pečeň, usádzajú sa v tukoch po celom tele, aj lymfatické uzliny sa môžu zväčšiť. Krvou sa ďalej šíria a usádzajú v drobných žilách – kapilárach v prstoch nôh, rúk, kĺboch a spôsobujú aj ochorenie známe ako dna.

Pri očiste organizmu je dobré na čas vynechať tieto potraviny:

hovädzie a bravčové mäso, čokoládu, sladkosti, veľmi solené potraviny, údené mäso, údené syry, čipsy, slané oriešky, kysnuté koláče, instantné polievky, sladené nápoje, diétne nápoje, slaninu, mlieko obmedziť na minimum, konzervované mäso a ryby, cukor, biela múka, biele cestoviny, sýtené nápoje, vyprážané potraviny, potraviny pripravené v mikrovlnnej rúre, margaríny a výrobky z margarínov, umelé sladidlá.

Psychika:

hrubé črevo oslabujú negatívne emócie, strach, smútok, žiaľ a depresie, stres a napätie

psychicky sa pripraviť na jedenie, uvoľniť sa, energeticky očistiť jedlo, jesť do polosýta

jesť pomaly, dôsledne prežúvať každé jedno sústo, pomaly a hlboko dýchať

venovať sa v myšlienkach len jedlu, pozitívne myslenie

pokiaľ je človek v strese a psychickom vypätí, jesť minimálne alebo radšej nejesť vôbec.

 Aktivita:

potrebné je pravidelné cvičenie 2-3x do týždňa, aktívny pohyb, prechádzky min. 30min., turistika, bicyklovanie, beh alebo iné pohybové aktivity

skákanie na trampolíne, plávanie, saunovanie – aktivujú a očisťujú lymfatický systém, vylučujú sa škodlivé a odpadové látky z tela von

pri cvičení sa sústredíme na dýchanie, základom je pomalý a hlboký nádych a pomalý hlboký výdych nosom, pri rýchlejšom tempe dýchame ústami. Uvoľňujeme všetky myšlienky, emócie, pocity, sústredíme sa na niečo pozitívne, opakujeme si afirmácie

výborná je joga, ktorá predstavuje nielen cvičenia, ale predovšetkým životný štýl

pri problémoch s energiou odporúčame hĺbkové očistenie čakier.

Strava – návody na detoxikáciu

Jablká rozmixovať s väčším množstvom vody, môžeme pridať citrón, prípadne osladiť medom a piť v priebehu diéty. Pomer vody a jabĺk je individuálny ako aj celkové množstvo. Každý deň pripraviť novú dávku. Ráno na lačno vypiť lyžičku olivového oleja lisovaného za studena. Očistí sa celý organizmus, predovšetkým pečeň a obličky.

Môžeme jesť počas dňa len čerstvé ovocie alebo zeleninu – vzájomne ich nekombinujeme. Počet dní si určíme sami. Jeden deň jeme napríklad len ananás, druhý deň jablká, tretí deň ananás, štvrtý deň kaleráb, piaty deň uhorky a podobne.

Môžeme si pripraviť smoothy – overené recepty a piť počas 2-3 dní.

Čerstvé ovocné alebo zeleninové šťavy sú výborné na celkovú očistu, len je ich potrebné zriediť čistou vodou.

Surová strava dokáže rozložiť žlčníkové a obličkové kamene, pomáha pri chronickej dne a problémoch s kĺbmi, účinná je šťava z čiernej reďkovky zmiešaná s mrkvovou.

Zaneprázdneným ľuďom pomôže, keď si kúpia 100% ananásový džús, nektár, ktorý zriedia s čistou vodou a pijú namiesto jedla po dobu 2-3 dní. Pomer riedenia je podľa chuti. Ananás má veľmi dobré očistné a detoxikačné účinky.

Pitný režim (piť minimálne 2-3 litre vody denne):

zelený čaj (príprava 20% studenej a zvyšok horúcej vody, a potom pridať čaj)

čistiace čaje na pečeň, žlčník, obličky, krv, črevá – máme na výber veľké množstvo druhov

Lapacho – účinný čaj na detox, vie si poradiť aj s metastázami

Mate – obsahuje veľa minerálnych látok, dodáva energiu, posilňuje odolnosť

Rooibos – obsahuje veľa minerálnych látok, ideálny aj pre deti na celodenné pitie

čerstvé zeleninové šťavy, mladý jačmeň, šťava z Aloe vera – lieči črevá

očista vodou: ráno na lačný žalúdok postupne vypiť 1-1,5l čistej vody, jesť až po hodine.

Podporné prípravky a terapie:

minerály – Lotosterapia výborne detoxikuje organizmus, uvoľňuje stres a napätie

Schindeleho minerály – výborne pôsobia na prekyslený organizmus, posilňujú celkovú detoxikáciu organizmu

lucerka siata, alfa-alfa má veľmi dobré pôsobenie, zelený jačmeň, zelená riasa Spirulina, modrozelená riasa Chlorella, vitamíny a minerálne látky

prírodné silice sú dobrým pomocníkom pri detoxikácii

je veľa prípravkov určených na detoxikáciu organizmu. Pokiaľ ich chceme užívať je potrebné sa riadiť pri výbere intuíciou. Niektoré majú celkom dobré účinky, iné nemajú žiadnu účinnosť a nájdu sa aj také, ktoré skôr škodia ako pomáhajú

dobre padnú aj masáže: klasická, lymfodrenážna, detoxikačná, masáž s bylinkami, minerálmi, prikladanie zohriatych minerálov, výborný ja na to mastenec, talc

bylinné zábaly a obklady výborne napomáhajú k celkovej očiste.

Upozornenie

Alergia je v súčasnosti veľmi rozšírená, preto je dôležité vždy otestovať každý čaj, čajovú zmes, výživový prípravok, detoxikačnú kúru na alergickú reakciu. Test je vždy osobný. Z čaju si urobíme len slabý odvar a vypijeme, počkáme jeden deň na reakciu. Z prípravku si máme štvrtinu doporučenej dávky a počkáme jeden deň na reakciu.

Hladovka

Hladovka je výborná technika na liečenie širokého rozsahu chorôb. Odbúrava z tela odpadové, škodlivé a toxické látky, prečisťuje hladké a hrubé črevo, zregeneruje žalúdok, odstráni z tela poškodené bunky, z ktorých sa môžu vytvárať nádory, odstraňuje aj určité druhy už vzniknutých nádorov. Hladovka nemá presiahnuť 7 dní, ale môže sa opakovať aj viackrát do roka. Dlhšie hladovanie stráca efektivitu a rozladí organizmus. Lepšie je pre organizmus hladovku po mesiaci zopakovať.

Na hladovanie musí byť organizmus postupne pripravený. Je to dôležité, aby sme zabránili toxickému šoku. Telo je potrebné otestovať, ako bude reagovať počas hladovania a to tak, že budeme na začiatku hladovať len postupne.

Príprava na hladovku:

pred hladovkou znížiť celkový príjem jedla počas 2-3 dní o 30-50%

zvýšiť príjem nerozpustnej vlákniny na prečistenie hrubého čreva: konopná vláknina, otruby, jablká, hrušky, hrozno

psychická príprava na hladovku: dopredu sa pripraviť na hladovanie, určiť si termín začatia ako aj ukončenia, pripraviť nápoje, ktoré sa budú piť počas hladovky, upokojujúce čaje.

vynechať jedlo na jeden deň – prestávka cca 2-3 dni

vynechať jedlo na dva dni – prestávka cca 1-2 dni

vynechať jedlo na tri – štyri dni – prestávka cca 1-2 dni

po každom vynechaní jedla jesť potom ďalší deň veľmi striedmo a ľahké jedlá

v prvých dňoch hladovania je možné piť 100% džús, ananásový prípadne podľa chuti grepový, zmiešať v pomere 1:1 až 1:3 s čistou vodou a piť po celý deň po dúškoch, piť upokojujúce čaje, ovocné a zeleninové šťavy riedené vodou.

Upozornenia:

počas hladovky je veľmi dôležitý pravidelný pitný režim min. 2l, max 5l denne

neodporúčame počas hladovania absolvovať odber krvi, vyšetrenia budú chybné, krv bude obsahovať veľa toxínov, ktoré sa počas detoxikácie uvoľňujú z tela

počas hladovania sa vyplavujú toxíny do krvi a prejaví sa to na celkovej psychike, podráždenosti, zlej nálade – používať afirmácie, dychové cvičenia, meditácie, čaje na upokojenie, prírodné silice

toxíny sa vyplavujú aj cez pokožku – častejšie sa sprchovať, používať deodorant

v prípade pretrvávajúcich ochorení sa tieto môžu dočasne v prvé dni zhoršiť, pri veľkých problémoch hladovku prerušiť a pokračovať až po prečistení krvi a pečene

najviac toxínov sa začína vyplavovať od 2 do 4 dňa, najdôležitejšie obdobie hladovania je v rozmedzí 5-7 dňa, telo odbúrava poškodené bunky

hladovku je možné opakovať podľa potreby už po mesiaci, preventívne odporúčame 2x za rok

Hladovka nie je určená na chudnutie!

Ukončenie hladovky

Po skončení hladovky začíname postupne jesť, na začiatku v malých dávkach.

Jeme zeleninu alebo ovocie, varenú ryžu, varené zemiaky.

Prechod má na normálnu stravu trvať 2-3 dni, uprednostňujeme varenie alebo dusenie.

Výsledok:

uvoľnenie nahromadených toxínov a solí z organizmu – celková detoxikácia

odbúranie poškodených buniek z tela, zregeneruje sa celý organizmus

od 3-4 dňa hladovky začína stúpať energia a vitalita – ak problémy s energiou pretrvávajú, je potrebné hladovku zopakovať, prípadne riešiť energetické bloky

zlepší sa celkový zdravotný stav, pohyblivosť, posilní sa imunitný systém, na čas zmiznú problémy s dnou – tu treba riešiť komplexnejšie

vedľajší efekt – zníži sa objem žalúdka a čriev, čo môže byť nápomocné pri chudnutí.

Čo sa deje pri hladovke

  1. deň: pocit hladu, zápach z úst, začnú sa vylučovať základné odpadové látky
  2. deň: výraznejší výrazný pocit hladu, zvýši sa vylučovanie toxických a odpadových látok, ktoré môžu negatívne pôsobiť na psychiku, lymfatický systém je preťažený, malátnosť – je potrebný väčší aktívny pohyb, športovanie, začína sa očista čriev
  3. deň: príznaky pociťujeme ako v druhom dni, obnovuje a regeneruje sa žalúdok, čistia sa črevá, uvoľňujú sa kaly v hrubom čreve, začnú sa odbúravať škodlivé a poškodené bunky
  4. deň: psychika sa stabilizuje a s ňou aj pocit hladu, telo začína regenerovať a zneškodňovať poškodené bunky, telo je vyživované zásobami z pečene a začína viac využívať univerzálnu energiu
  5. deň: očisťovanie a regenerácia buniek prechádza z najkritickejších oblastí do celého tela, uvoľňujú sa energetické bloky tak, aby telo bolo pripravené používať vo väčšej miere dostupné energie
  6. deň: telo prešlo na zvýšený úsporný režim, stabilizuje svoju činnosť a výdaj živín, dôležitá je psychická a emocionálna harmónia pre zachovanie energie a vitality
  7. deň: pôsobenie energií v tele a ich využitie je už vo vysokom stupni, môžeme mať pocit, že jedlo už nepotrebujeme, telo môže pracovať aj na čistých energiách bez príjmu potravy, ale muselo by sa izolovať a žiť aj v energeticko čistom prostredí

 

Stravovacie odporúčania:

jedlo dôkladne prežuť, v pokoji, v harmónii, vychutnať si každý hlt, stať sa gurmánom, sústrediť sa na jedlo myšlienkami, zrakom, chuťou, vôňou, hmatom a v pokoji dôkladne prežuť každé jedno sústo min. 7-krát a viackrát

neprejedať sa, jesť do polosýta, min. 3-krát denne, ideálne 5-krát

veľmi dôležitá je psychika, preto je potrebné dopriať si aj sladkosť, ale s mierou, uprednostňovať prírodné sladkosti, sušené ovocie

jedlo pripravené v hneve, strese a nespokojnosti = táto negatívna energia prechádza do jedla a ďalej na človeka, ktorý toto jedlo zje

očistiť, energetizovať, prežehnať, pomodliť sa, previbrovať každé jedlo, ktoré ideme jesť tak, aby malo pozitívne a prospešné energie pre naše telo

pozor na zápchu, v prípade chronickej alebo dlhotrvajúcej zápchy je potrebné riešiť zápchu, organizmus je zanášaný toxickými látkami

chlieb jesť celozrnný s čo najvyšším obsahom vlákniny a podielu celozrnných obilnín

jesť prirodzenú surovú stravu, zeleninu, ovocie, orechy, surová strava je väčšinou zásadotvorná, nekombinovať spolu zeleninu a ovocie

surová strava dokáže rozložiť žlčníkové a obličkové kamene, pomáha pri chronickej dne a problémoch s kĺbmi

strava nesmie byť jednotvárna, ale pestrá, aby boli zabezpečené všetky potrebné stavebné prvky, vitamíny, enzýmy

jesť čo najviac potravín, bylín a čajov z okolia bydliska, okruh 200-300 km, majú najlepšie vibrácie, energie, ktoré naše telo potrebuje

olivový olej, orechy, naklíčené obilie, strukoviny, proso, pohánku, cícer, jačmenné krúpy, ovos, celozrnnú ryžu, obilné vločky je dobré zaradiť na jedálny lístok

sušené slivky, hrušky, figy, ľanové semená, tekvicové semená, pšeničné otruby, konopné otruby – pri problémoch s hrubým črevom, vyprázdňovaním

jogurt, acidofilné mlieko, kyslú kapustu, kvasené uhorky = posilňujú funkciu čriev

potrebné je obmedziť biely cukor, výrobky z bielej múky, hovädzie mäso, bravčové mäso, umelé tuky, margaríny

vyprážané, pečené a údené jedlá veľmi zaťažujú organizmus, jesť ich len občas a striedmo

vyhýbať sa umelým sladidlám, aspartám a podobné sú veľmi zdraviu škodlivé

chlieb a pečivo jesť odstaté min. 1 deň, nikdy nie čerstvé. Nebezpečný je teplý chlieb zabalený do fólie – vytvárajú sa plesne

vitamíny užívať len občas, v prípade potreby a len na krátku dobu 3-4týždne

mrkvu je dobré tepelne upraviť, krátko podusiť – zaliať horúcou vodou, je ľahšie stráviteľná

piť nápoje zo sklenených fliaš, hliníkové plechovky a plastové fľaše sú škodlivé, hliník toxicky pôsobí na organizmus. Nápoje sýtené oxidom uhličitým sú škodlivé, nepiť pri športovaní

mlieko alebo smotana v káve zaťažuje žalúdok, spomaľuje trávenie

mikrovlnka negatívne ovplyvňuje energetickú podstatu jedla, je potrebné znova toto jedlo energeticky transformovať do zdraviu prospešných energií alebo mikrovlnku nepoužívať

vyhýbať sa potravinám s obsahom nebezpečných látok (tzv. éčiek)

Výber potravín

Pri nevhodnom výbere a kombinácii bude problém so spracovaním potravy a jeho vylúčením. Nevhodná potrava nás odoberá o energiu, prináša pocit zaťaženia, toxikuje organizmus, a tým prináša aj psychické problémy, depresie. Potraviny rozdeľujeme na zásadotvorné, kyselinotvorné a neutrálne. Uprednostňovať v strave zásadotvorné potraviny, jesť jedlo o skladbe cca 20% kyselinotvorných látok a cca 80% zásadotvorných látok.

Kyselinotvorné: mäso, mäsové výrobky, ryby, syr, chlieb, pečivo, obilniny, múka, cestoviny, ružičkový kel, hrach, špargľa, fazuľa, šošovica, vaječný bielok, orechy a semená

Neutrálne: olej, tuk, maslo, masť, voda, olej z orechov a semien

Zásadotvorné: zelenina, huby, ovocie, zemiaky, nepasterizované mlieko, tofu, sója, jedlé gaštany, mandle, sezam, slnečnica, tekvicové jadierka, smotana na šľahanie, vaječný žĺtok

Zásadotvorné potraviny sa môžu správať ako kyselinotvorné nevhodnou kombináciou a úpravou. Nevhodné kombinácie potravín sú omnoho škodlivejšie ako samotné potraviny.

Na záver, vedci testovali účinok jedla na dvoch skupinách krýs. Vzorka A jedla čerstvú zeleninu, plnotučné nepasterizované mlieko, po celú dobu testu žili v harmónii, boli zdravé, množili sa. Vzorka B jedla biely chlieb, margarín, cukor, čaj, varené mäso a zeleninu, po čase sa u nich vyskytli choroby, bili sa, a po dvoch týždňoch sa požrali. Bez komentára … .

Július a Vladimíra Lotoscentrum a Lotosmineraly

detox
Detoxikácia organizmu

Komentáre

O nás

Sme ľudia zaoberajúci sa duchovnou činnosťou, prácou s energiami, spoznávaniu zemských ako aj vesmírnych zákonitostí.

V roku 2007 sme založili Lotoscentrum, v ktorom sa venujeme poradenstvu, kontaktom s anjelskými bytosťami, bytosťami astrálneho sveta, očisťovaniu, spriechodňovaniu energií, liečeniu, diagnostike.

Svoj život sme zasvätili predovšetkým učeniu, odovzdávaniu duchovného poznania od základov až po vysoké duchovné poznanie.

Najnovšie články

Sledujte nás

Kontaktujte nás

Radi zodpovieme vaše prípadné otázky.